קרב מגע /הגנה עצמית

קרב מגע /הגנה עצמית 

אני סהר שי טלמור, בן 45, ראש האקדמיה לאומנויות לחימה,  חגורה שחורה דאן 5 באייקידו יושינקאן, חגורה שחורה בקיק בוקס, חגורה חומה בג'ויג'יטסו ברזילאי, מדריך בעל דרגת כסף בקרב מגע, לומד אומנויות לחימה מגיל 15. מאז ועד היום אני חוקר דרך עיני את נושא ההגנה עצמית. בראשית דרכי התחלתי בשיטת "דניס הישרדות" שהיה פרי פיתוח ישראלי בנושא של הגנה עצמית. בהמשך לאחר שירותי הצבאי התחלתי את המסע שלי בשיטה שנקראת "אייקידו יושינקאן" – שיטה יפנית שמדברת על הרמוניה בין החישול של רוח הלוחם וניצול כוחו של היריב. השיטה הספציפית משרתת את משטרת יפן לפיזור הפגנות. גם היא עסקת בהגנה עצמית. בהמשך הדרך התאמנתי בעוד שיטות לחימה שונות כגון:

קיק בוקס, ג'ויג'יטסו ברזילאי, קרב מגע וארניס. כל השיטות שלמדתי מדברות על נושא של הגנה עצמית. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. על פי תפיסתי – קרב מגע /הגנה עצמית הם שילוב של למידה וקריאת השטח על מצבי התנגדות האלימים מתוך חקר, איך ניתן להגן על עצמך והסובבים אותך בדרך הכי פשוטה ויעילה.

בלמידתי  אני מנסה לעקוב  אחרי הציוויליזציה של טכניקות הקרב ומדע הלחימה. אני מאמין בלמידת עקרונות מתוך הקרב מגע בשילוב אלמנטים  מאומנויות הלחימה שונות שיוצרות גשר בין חדש לישן ומחפות אחת על השנייה. הן נותנות לי מטריה רחבה על מצבי תקיפה שונים.

אני מאמין שהקרב מגע המקורי משתנה נוכח המציאות שאנו חיים בה לצד אלימות ופעולות פחה. אני מאמיין שבסוף עומד אדם הנמצא מול סכנה כלשהי, ככל שמטען הידע שלו יהיה עשיר יותר על ידי התנסויות בכמה שיותר תרחישים מדמי מציאות, כך תהיה לו המסוגלות לשלב אלמנטים מתוך אומניות הלחימה. זהו השילוב שלשיטתי הוא החיבור הנכון לעבודת

בהגנה עצמית.

הגנה עצמית / קרב מגע, מבוססת בכללותה על הימנעות ממצבים של כפייה, מקרי אלימות נפשית וגופנית אליהם חשופים נשים, גברים, נוער וילדים.

חשוב לציין כי ברוב המקרים התוקף יהיה חזק יותר, גדול יותר ונחוש יותר והמטרה היא לנצל את הכוח הפיזי של התוקף על ידי הנתקף או הנתקפת וליצור יתרון הגנתי . בשנים האחרונות אנחנו עדים למציאות מדאיגה ההולכת וגדלה של מקרי אלימות בארץ ובעולם, הן בפן העברייני והן בפן החבלני ואף גילויי אנטישמיות כנגד יהודים. אם פעם האלימות הייתה דבר שלא שמענו עליו רבות בחדשות/ רדיו, כיום היא נמצאת בכל מקום, גם בקרב ילדים – בבתי ספר, במגרשי משחקים וגם בקרב בני נוער – במגרשי חניה, סמטאות, בדרך לבית  ועוד….

לסיכום חשוב לציין :

כי האקדמיה חרטה על דיגלה לתת מענה בנושא הגנה עצמית!!!

החניכים לומדים בסיס לחימתי, יכולת התמודדות פיזית ומנטלית מול איומים אלימים, וכן מקבלים המחשה יותר מציאותית על מנת לגלות את הגשר שבין המסורתי והמודרני החדש והישן והיכולת לשלב בדרך הכי קרובה הגנה עצמית. הדבר נכון הן לילדים, הן לנוער והן לנשים ולבוגרים.

המטרה המרכזית :

לתת לחניכים כלים לדעת להגן על עצמם תוך שיפור הדימוי

העצמי  יכולת ושיפר חיזוק הגוף ,פיתוח חוסן מנטלי,

נחישות והעצמה אישית התורמים במובנים רבים לאדם.