אומנויות לחימה

קרב מגע

קרב מגע (הגנה עצמית ), כשיטת לחימה, יכול להתאים לכלל האוכלוסייה: מילדים ועד נוער ובוגרים, נשים וגברים.

בשנים האחרונות אנחנו עדים למציאות מדאיגה, ההולכת וגדלה.. של מקרי אלימות בארץ ובעולם. בפן העברייני, החבלני ואף גילויי אנטישמיות כנגד יהודים. אם פעם האלימות הייתה דבר שלא שמענו עליו רבות בתקשורת, כיום היא נמצאת בכל מקום, גם בקרב ילדים ונוער – בבתי ספר, במגרשי משחקים, בדרך הביתה.. כאשר נכפית עליהם סיטואציה אלימה.

קרב מגע (הגנה עצמית):  מיועד לאנשים "רגילים", שרוצים שתהיה להם את היכולת להגיב לסיטואציות, שקורות סביבם בצורה יעילה.
חותר להכין את המתאמנים  לסיטואציות רחוב, אליהן הם רוצים להגיע מוכנים ככל האפשר, תוך ידיעה ושליטה במיומנויות הלחימה של קרב מגע.
בבסיס השיטה, ההנחה ש"הכל יכול לקרות" ומטרתה לספק מענה למגוון רחב של סיטואציות אלימות. בשונה מאומנויות לחימה אחרות – המטרה היא פשוט תגובה מהירה למה שקורה בשטח, והפילוסופיה היא יותר ת'כלסית, עם כלים פשוטים יחסית ליישום, מאשר רוחנית.
גם בצה"ל, כמו בצבאות אחרים בעולם, החליטו לאמץ את שיטת קרב המגע לטובת שיטות האימון של החיילים שלהם, כדי להכשיר את החיילים ולהקנות להם בצורה המהירה ביותר יכולת להגיב למצבי לחימה שונים.
אימון בקרב מגע מאפשר לאנשים לפתח יכולות הגנה עצמית, שהוכחו כיעילות בזמן אמת, ולהטמיע אותן בגוף תוך זמן קצר יחסית.
בTALMOR, אנו מאמינים בשילוב עקרונות של קרב מגע (הגנה עצמית) עם אלמנטים מאומנויות הלחימה שונות. החניכים לומדים בסיס לחימתי, וכך החניך נחשף למגוון שונה של מצבים והתמודדות פיזית ומנטלית מול איומים אלימים, וכן עוברים אצלינו המחשה יותר מציאותית (סימולציות).  

your mind is your best weapon

המתאמנים שלנו מאמינים בנו

מה המתאמנים שלנו אומרים עלינו

דילוג לתוכן