אומנויות לחימה

ג'יוג'יטסו ברזילאי

אז למה אצלנו ?

מדריכים מנוסים!

בטיחות ומקצועיות מעל הכל!

יחס אישי לתלמיד!

התאמה לכל רמה וסגנון של אמנות לחימה!

אפשרות להשתתף בתחרויות ובנבחרת תחרותית!

אפשרות להתפתח גם להדרכה באקדמיה!

ג'יוג'יטסו ברזילאי (או BJJ) היא אומנות לחימה ברזילאית שמקורה כמובן מ...ברזיל.

ג'יוג'יטסו ברזילאי (או BJJ) היא אומנות לחימה ברזילאית שמקורה מ… כמובן, ברזיל. שורשיה קרובים לג'יוג'יטסו היפני, אולם שיטה זו שיכללה את עבודת הקרקע לדרגת אומנות של ממש, תוך שהיא מאפשרת גם לאדם צנום להתגבר על יריב גדול וחזק פיזית, וזאת הודות למשפחת גרייסי האגדית, אשר הביאה לעולם את השיטה והראשונה שעשתה בה שימוש בתחרויות אומנויות הלחימה המשולבות (MMA). החל מאירועי ה-UFC, בהם הוכיחו שליטה מוחלטת של אומנות זו על פני יתר אומנויות הלחימה.

העיקרון המנחה של הג'יו ג'יטסו הברזילאי, הוא השימוש בחניקות ומנופי לחץ על מפרקי הגוף כמומנטום לחימה עיקרי, אשר מנטרל את יתרון הכוח והגודל של היריב. כך שאם לוחם ג'יוג'יטסו ברזילאי משתמש בכישורי הלחימה שלמד – הוא ישאף להיצמד ליריב, להפילו ארצה במהירות האפשרית, ובקרקע – להשתמש בבריחים וחניקות על מנת  להכניעו.

יש אנשים שמפרידים בין אומנויות לחימה יפניות מסורתיות לאומנויות הלחימה המשולבות ו/או הברזילאיות, כי הם לא חושבים שהן חולקות מכנה משותף. יש בזה אמת מסוימת – הן נראות אחרת ברבדים מסוימים לצופה מהצד ועם זאת, ג'יו ג'יטסו ברזילאי, כאומנות לחימה ברזילאית, היא אומנות לחימה שיש בה תשומת לב והשתדלות שלא להפעיל מתח ולחץ אגרסיבי מיותר על היריב – אלא השתדלות להביאו להכנעה, מתוך הרצון של מפתחי השיטה להשתמש בשיטה זאת בראש ובראשונה להגנה עצמית.
לכן, הדגש הוא על עבודת קרקע חכמה המתבטאת בריתוק והכנעה ולא באגרסיות ושימוש בכוח מיותר. לא בכדי אומנות זו נחשבת כ"שחמט של אומנויות הלחימה".

בבתי ספר שונים לג'יוג'יטסו ברזילאי תמצאו דגשים שונים – בחלקם יתאמנו עם חליפת אימון מסורתית (גי) ובחלקם אימוני נו גי עם מכנס קצר וחולצת אימון, כשזו הגישה הספורטיבית יותר. חלק יתמקדו בג'יוג'יטסו תחרותי והשאר יתמקצעו באספקטים של ההגנה העצמית בבסיס השיטה ובקרבות אימון בלבד.

המשותף לכולם הוא שהג'יוג'יטסו הברזילאי היא אומנות שכל אחד יכול ללמוד בכל גיל (אמנות זאת היא בין הבודדות שניתן לקיים במסגרתה קרבות אימון בעצימות גבוהה וללא פציעות גם בגילאים הבוגרים יותר), וללא הבדל של מין, משקל או כוח פיזי.
אצלנו באקדמיה  תוכלו להתמקד במגוון מסלולים שמותאם עבורכם, בנוסף לג'יוג'יטסו התחרותי, יש לנו אומנויות לחימה מסורתיות וגם מכוונות רחוב/ הגנה עצמית.

מוזמנים לנסות!!!

your mind is your best weapon

המתאמנים שלנו מאמינים בנו

מה המתאמנים שלנו אומרים עלינו

בואו נהיה בקשר

לתיאום / בירור סמסו לנו ונשמח לחזור אליכם

דילוג לתוכן